3. rok ŠVP

1. 9. 2019

ROČNÍ PLÁN 2019/2020

Poznávám svět

Třetím rokem ŠVP navážeme na získané poznatky z moudra pohádek a zkušeností z objevů. Našim zájmem se stane svět. V encyklopediích získáme mnohé znalostí. Dobře poznáme naši vesnici, spoluobčany, poznáme své rodové kořeny. Poznáme Českou republiku, prožijeme společné chvíle v dalekých krajinách, naučíme se číst z mapy, globusu. Naším záměrem není získat jen encyklopedické vědomosti, ale především upevnit u dětí vztah k lidem, jejich práci, posílit vlastenectví dětí, být hrdým občanem vesnice, státu. Ovládat pojmy jako je vím, snažím se, raduji se, mám, vážím si….

Třetím společným poznáním bude, že příroda i lidé jsou součástí velkého světa.

MOTTO: „Svět je plný vody, země, zvířat, svět je plný rostlin, hraček, lidí, věcí a o něm si budeme povídat přeci…“ (Kostičky ČT)

DUHOVÁ ŠKOLIČKA-MŠ STRÁNÍ

SLUNÍČKOVÁ ŠKOLIČKA-MŠ KVĚTNÁ

Projekty:

MŠ STRÁNÍ

1. tř. Sluníčka

1. Krok sem, krok tam, v okolí vše dobře znám aneb bydlím ve Strání.

2. Co to jede po silnici, železnici aneb cesta do světa.

2. tř. Berušky

1. Seznámení s Všudybýlkem aneb kde žijeme.

2. Cestování s Všudybýlkem aneb kam nás cesty zavedou.

3. tř. Mravenečci

1. Kdo se mnou pluje na jedné lodi aneb tady bydlím já, tady je můj přístav.

2. Listuji v knihách, mapách, aby má plavba byla bezpečná aneb poznávám blízké okolí.

3. V dálce vidím pestrý svět aneb má cesta nebude snadná, ale já to zvládnu.

MŠ KVĚTNÁ

Tř. Sluníčka+ Berušky

1. Zaneslo nás na krátko, nad vesnici sluchátko aneb poznávám místo, kde bydlím.

2. Do velkého města, daleká je cesta aneb bezpečně se chováme, dobrý pozor dáváme.

3. V knížce najdu, co chci znát, můžu světem cestovat aneb ve světě se neztratím, domů se rád navrátím.