Obecná charakteristika školy

Mateřská škola Strání, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace, leží na Slovácku, na pomezí moravsko-slovenských hranic, v údolí obklopené krásnou krajinou, pohořím Bílé Karpaty a horou Velká Javořina.

Mateřská škola ve Strání, která od roku 1910 byla školou základní a od roku 1976 je školou mateřskou, se nachází v centru naší obce Strání. Zde je také ředitelství organizace.

Do školy jsou přijímány děti ve věku od 2 do z pravidla 6 let a jsou umístěny do tří, většinou homogenních tříd s kapacitou 74 míst. Do MŠ jsou přijímány i děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Budova školy je po celkové rekonstrukci.

Doménou Mateřské školy Strání je folklor, který je zde rozvíjen v kroužku Straňánek. Třídy jsou vybaveny novým dětským nábytkem a poskytují dětem širokou nabídku možností seberealizace a uspokojení jejich dětských potřeb. Součástí školy je vybudovaná přírodní zahrada. Mateřská škola má svoji školní jídelnu, která je před rekonstrukcí. Jídelní lístek je pro děti sestavován vždy podle požadavků spotřebního koše, jídla jsou připravovaná s láskou a dětem chutnají.

Mateřská škola Strání- Květná, detašované pracoviště, je nedílnou součástí školy, která je typizovanou školou z roku 1979. Mateřská škola prošla rekonstrukcí v roce 2020.

V MŠ ve Květné jsou dvě heterogenní třídy pro děti ve věku od 2 do z pravidla 6 let, s kapacitou 46 míst. Také zde přijímáme děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Třídy jsou nově vybaveny nábytkem podle nových trendů. Školu obklopuje prostorná přírodní zahrada, která se postupně obnovuje. Ve Květné je nová výdejna. Strava je dětem dovážena ze školní jídelny ze Strání. V těsné blízkosti mateřské školy je les, který nabízí možnosti, jak rozvíjet dětské poznání. Proto je také naše škola zařazena do sítě škol Mrkvička s enviromentální tématikou.

Každá z obou škol má své specifické podmínky a nabízí nám dva základní kameny k naší tvořivé pedagogické práci- lásku k přírodě a lásku k tradicím- folkloru, k našim předkům.

Škola nabízí:

• adaptační program pro nové děti

• aktivní spolupráci s rodiči, tvoření

• spolupráci s organizacemi

• spolupráci s institucemi v obci

• spolupráci s Mateřskou školou Děkanka

• předplavecký výcvik, výlety do divadla

• nadstandardní činnost:

•  logopedická péče

• grafomotorické cvičení pro předškoláky

• folklorní soubor Straňánek, taneční soubor Květňánek

Spolupracujeme s odborníky